Kuidas me leidsime uusi kliente läbi kodulehe reklaamimise (SEO)

Kodulehe SEO: mille jaoks on see oluline?

SEO —  kodulehe nähtavuse tõstmine otsingumootorites. Märksõnade üle on konkurents meeletu. Mida kõrgemaid positsioone teie koduleht otsingumootoris püüab, seda suurem on võimalus, et külastajad tulevad teie (ja mitte teie konkurentide) lehele. Et koduleht müüki teeks, peab see olema otsitud märksõnal vähemalt top-10s.  

Suurem osa veebilehti on loodud eesmärgiga püüda uusi kliente, müüa ja üleüldiselt teenida. Veebilehe kasumlikkuse määrab suures osas SEO.

Koristamise nišis on konkurents kõrge. Läbi meie kodulehe edendamise satume me pidevalt vastamisi teiste ettevõtetega. Paremaid positsioone aitab meil püüda meie usaldusväärne partner SeoBY.

Meie kogemus

SEO vene keelsetele päringutele

Meie ettevõte pakub koristusteenuseid Tallinnas ja Harjumaal. Inimesed Tallinnas ei suhtle mitte ainult eesti-, vaid ka vene- ja inglise keeles. Otsingumootoritel on iga keele jaoks erinevad vasted.

Algselt oli meie leht venekeelsete päringutega keskmiselt 44. positsioonil. Pärast 7 kuu pikkust koostööd tõusis meie keskmine positsioon 44. pealt 2,5 peale.

Venekeelsete päringute positsioonide tõus hakkas toimuma juba peale kolmandat kuud. Vahepeal toimusid ka väikesed langused – konkurendid ju ometigi ei maga. SEO töö nõuab pidevat eksperimenteerimist. Tänu eksperimenteerimisele ja kodulehe täiendamisele õnnestus meil positsioone tõsta märgatavalt. Praegusel hetkel ei aruta me enam top 10 positsioonide püüdmisest, vaid top 3-st!

Pilt. 1 – Venekeelse projekti keskmise positsiooni tõusu graafik

SEO töö eestikeelsete päringutega

Koduleht smilecleaning.ee oli tööde alguses keskmiselt 30. positsioonidel. Poole aasta jooksul oleme kodulehe suutnud kasvatada keskmise positsioonini 10,8. Nagu ka graafikul on näha, toimusid vahepeal konkurentide tõttu langused.

Pilt. 2 – eestikeelse projekti keskmise positsiooni tõusu graafik

Koostöö SeoBY-ga tagas meile kodulehe orgaanilise külastatavuse tõusu. Koostöö SeoBY-ga on mugav ja soodne. Kuna kodulehe leitavus kasvab otsingumootoris endas, mitte läbi reklaami, ei pea me maksma iga kliki eest eraldi. Otsingumootorid tõstavad kodulehti vastavalt otsingupäringute asjakohasusele, lehe kvaliteedile ja kasutajamugavusele – orgaanilisi positsioone ei ole võimalik otsingumootoritelt osta. Meie leht on eesti- ja vene otsingutes juhtivatel positsioonidel. Orgaaniliste külastajate hulk kasvas 30% võrra.

Pilt. 3 – orgaanilise külastatavuse tõusu graafik

Tulemus

Koostöö SeoBY-ga andis meile häid tulemusi. Kodulehe külastatavus kasvas ning klikid tõid uusi kliente ja tõstsid meie käivet. Koostöö alguses olid meil mõned kahtlused: kas nad suudavad mõista eestikeelset kasutajat, kas kaugtöö on tulemuslik ning kuidas mõista SEO töö tulemusi finantsiliselt?

Me jäime tehtud töödega väga rahule. Meie kõikidele kahtlustele andis vastuse tehtud töö tulemus. Soovitame koostööd SeoBY-ga kõigile, kes tegid kodulehe ja tahavad otsingumootorites nähtavad olla ning ka neile, kes tahavad oma kodulehe kasumlikkust tõsta.

Kõik tööülesanded said täidetud õigeaegselt, töötajad on kompetentsed ning vastavad meeleldi kõigile jooksvatele küsimustele. Tänu pidevale suhtlusele spetsialistidega lahenevad kiiresti ka erimeelsused.

SeoBY pakub erinevaid SEO teenuseid ning nende hinnad on vaatamata väga kõrgele kvaliteedile eesti turuhindadest madalamad.

Tahate lähemalt teada, kes küll need kangelased on? Uurige lähemalt nende kodulehelt SeoBY!

Osta kinkekaart