Põranda vahatamine

Iga põrandakate nõuab korralikku hoolt. Näiteks PVC-linoleumid ilma korraliku hoolduseta võivad kesta maksimaalselt 10 aastat, samas on need viimased 5 aastat ebaesteetilise ja räbala välimusega.Kõik oleneb muidugi kasutustingimustest. Aga uskuge mind, aeg võtab siin omajagu.

Appi tuleb protseduur “Põrandakatete vahatamine”.

Mis see protseduur on ja milliseid tulemusi see annab?

Põranda vahatamine on vahaga valmistatud mastiksi kandmine tahke marmorist, puidust või tehismaterjalist valmistatud toodetele ja seejärel hõõrumine kuni läike saamiseni.

Põranda vahatamisel kasutatav vaha on tervisele täiesti kahjutu ja seda on pikka aega peetud parimaks põrandakatte töötlemiseks mitte ainult eluruumides, vaid ka koolides, haiglates, veterinaarkliinikutes, spordikeskustes jne. See ei moodusta pinnale kilet, vaid täidab selles olevad praod ja suured poorid, muutes põrandakatte hooldamise lihtsamaks. Samal ajal ei suleta põrandale kaetud mis tahes materjali, vaid jätkab “hingamist”. Vahatatud pind muutub kriimustuskindlaks, UV-kindlaks, kaitseb värvkatet ja katet ennast.

Mis puutub selliste imeliste mastiksite sisusse: tavaliselt on see looduslik mesilasvaha või taimset päritolu vaha, kompositsiooni võib lisada ka tärpentini, kuivatusõli, parafiini, kampoli, õlilaki ja nii edasi.

Põranda vahatamist saab teha mitte ainult parketi ja linoleumi jaoks. Kauni läike saab omistada marmorile, betoonile ja laminaadile. Igal põrandatüübil on oma vahatüüp ja oma kasutusjuhend, mis ei tee ülesannet lihtsamaks. Kõige parem on selles küsimuses ühendust võtta professionaalidega – puhastusfirmaga “Smile Cleaning”.

 

Põrandakatte vahatamise tulemused:

  1. Esteetika. Kaunis läige, täiuslik tasane pind – see on iga inimese unistus.
  2. Ökoloogia. Polümeeride õigel kasutamisel imendub niiskus ja eraldub ruumi, mis aitab kaasa tervislikule kliimale.
  3. Praktilisus. Diivanijalgade kriimustused, jalatsitaldade ja muude esemete hõõrdumine, tahkete esemete juhuslikust kukkumisest tekkinud mõlgid, kodukeemia mõju … Põrandakatte vahatamine kaitseb füüsiliste ja keemiliste kahjustuste eest.
  4. Vastupidavus. Põrandakatte õige hoolduse ja hooldusega saate pikendada selle eluiga aastakümneteks.

 

Niisiis, mõelgem välja, mis vahe on tavalisel PVC-l ja linoleumil.

PVC (polüvinüülkloriid) on kunstlik materjal. PVC põrandakatteid on erinevat tüüpi. Ta “kardab” ultraviolettkiirgust, sest otsese päikesevalguse käes kaotab toode oma elastsuse ja tugevuse. Sellise löögi eest kaitsmiseks kantakse põrandale peamiselt värv või vaha.

Linoleum – võib olla looduslik, PVC, kumm (reelin) ja nii edasi. Sõltuvalt koostisest on sellel kõrge kulumiskindlus, madal süttivus, tugevus ja stabiilsus.

Puhastusfirma “Smile Cleaning” spetsialistid viivad läbi protseduuri “Põrandakatte vahatamine” järgmistes etappides:

1. Põranda seisukorra hindamine. Meie töötajad hindavad põrandakatte seisukorda, otsustades, milliseid tooteid nad edaspidi kasutama hakkavad. Kas on vaja eemaldada vana vahakiht ja nii edasi.

Selles etapis on väga oluline omada palju kogemusi, sest kasutatavate tööriistade võimsus (puhastamine, pesemine) võib teie põrandakatte rikkuda.

2.

2.1. Leitud vana vahakiht

See tuleb eemaldada. Selleks kasutatakse spetsiaalset vahendit, mis sõltub põrandakatte tüübist. See tähendab, et PVC pinnalt vaha eemaldamiseks kasutatava vahendi pH peaks olema umbes 12 ühikut. Linoleumitoote pH on tavaliselt kuni 10 ja see sisaldab lahusteid, mida ei saa PVC-ga pinnale kanda.

Peale toote pealekandmist pestakse põrandapinda umbes 15-20 minutit kasutades pesukuivatit. Pärast seda protsessi antakse põrandale veel üks hinnang: kas kogu vaha on pinnalt eemaldatud. Kui ei, siis tuleb protsessi korrata. Kui kogu vaha on eemaldatud, kuivatatakse põrand.

2.2. Vana vahakatet ei leitud. Sel juhul pind puhastatakse ja pestakse mustusest: erilist tähelepanu pööratakse nurkadele ja pragudele, kuhu tolm aktiivselt koguneb. Kui põrand on kuivanud, võite jätkata järgmise etapiga.

3. Põrandakatte vahatamine. Tavaliselt kuivab PVC põrand 0,5-1 tundi ja linoleum vähemalt 6-12 tundi. Väga oluline on seda aega vastu pidada, kuna vahatamine toimub ainult kuival põrandal.

 

Selle protseduuri jaoks kasutavad meie meistrid ainult puhast instrumenti, oluline on, et vahasse ei satuks mustust ja võõrkehi (tolm, karvad jne). Vaha kantakse pinnale õhukeste kihtidena (tavaliselt 2-3 kihti).

Peale viimase vahakihi pealekandmist töödeldakse seinte servad ja muud vähem abrasiivsed kohad. Seda tehakse selleks, et vältida vaha kihistumist pealekantud kihtides.

Tüüpiline kuivamisaeg kihtide vahel on ligikaudu 0,5-1 tund.

 

Soovitused

1)Suurepärase põrandavahatuse tulemuse saamiseks tuleb esmalt põrandapind õigesti puhastada, samuti teada vaha kuivatamise reegleid. Seda ei soovitata teha üksi. Parem on otsida abi spetsialistidelt.

2)Pärast vahatamist ärge kasutage ruumi 12-24 tunni jooksul. Aeg sõltub kasutatava vaha tüübist.

3)Järgmise 2 nädala jooksul on soovitatav hoiduda aluselise koostisega toodete kasutamisest. 

 

Loomulikult ei tohi me unustada, et põranda vahatamine ei ole imerohi kõigi järgnevate probleemide jaoks. Põrandapindade pidev hooldus on vajalik.

See teenus sõltub pindade tüübist ja igal inimesel pole selliste “pisiasjade” jaoks aega. Usaldage see äri asjatundjatele. Koristusfirma “Smile Cleaning” asjatundjad tulevad teile alati appi.

 

Kõvade põrandakatete hooldusmeetodid:

1.Süvapuhastus. Seda kasutatakse perioodiliselt ja see sõltub teatud teguritest (ruumi läbilaskvus, põrandakatte vanus ja selle tüüp). Meie eksperdid aitavad teil nendele küsimustele vastata. Sügavpuhastamisel kasutatakse tõrksa mustuse eemaldamiseks spetsiaalse harja ja kettaga pöörlevat masinat.

2.Põrandakatete kaitsemeetmed (polümeerse koostisega katmine, vaha, immutamine).

3.Taastustegevused. Seda tüüpi teenust kasutatakse tugevalt kahjustatud põrandakatete puhul. See võib olla marmori lihvimine, poleerimine, kristalliseerimine ja muud.

Meie puhastusfirma aitab teid säästa probleemidest, milleks tavaliselt pole aega. Meie spetsialistid kasutavad ainult parimaid puhastusmasinaid, keskkonnasõbralikke tooteid, mis ei mõjuta personali tervist, et jääksite tulemusega rahule!

Our services
Põranda puhastus m2  from 0,30 €
Vana vahakatte eemaldamine m2  from 0,50 €
Põranda vahatamine kolmes kihis m2  from1,50 €

Ainult parimad
spetsialistid

Kõik koristajad on rangelt valitud
ja läbinud täiendkoolituse

Võtame vastu
tellimusi koheselt

Tellimus võetakse veebilehel vastu paari minutiga
ja te näete kohe keemilise
puhastuse täishinda

Me garanteerime
100% kvaliteeti

Kui puhastuse kvaliteet
ei vasta teie ootustele, parandame me kõik
vead või tagastame raha

Arvutage kulu!
Täitke vorm ja me helistame teile tagasi!

Pindade töötlemine antiseptikuga

Antiseptik on alkoholipõhine lahendus patogeenide eemaldamiseks. Seda kasutatakse puhastamiseks mitmel põhjusel:

  • kui kolisite korterisse, kus keegi varem elas;
  • kui teil on allergia;
  • kui kellelgi oli gripp;
  • pärast lemmiklooma surma.

Bakterite eemaldamiseks töödeldakse kõiki korteri kontaktpunkte antiseptikuga.

Osta kinkekaart